Juniorský turnaj B - listopad 2018

V sobotu a v neděli 3.-4.10. se na kurtech Squash Bowling centra na Chodově konal další juniorský turnaj „B“. I když se na turnaj se přihlásilo rekordních 99 hráčů, pořadatelskému klubu SquashEspecial se nakonec podařilo ukončit sobotní část už v 16:30 hodin a nedělní kategorie v 15:00 hodin.. J

Na turnaji, který sponzorovalo knižní nakladatelství Albatros Media, se objevilo hodně nových juniorů a juniorek a některým z nich se dokonce podařilo probojovat i mezi 3 nejlepší hráče. V kategorii B11 zvítězil Jirka Hartman (Viktoria Brno), když si poradil s Andrejem Butsou z Modrého světa, 3.místo obsadil Tonda Beneš z Teplic. V kategorii G11 obsadila 1.místo ostřílená hráčka Anna Plzáková z Teplic, která porazila Hanku Klimšovou 3:0 a 3.místo vybojovala Johana Jedličková, která byla na turnaji poprvé. V nejvíce obsazené kategorii B15 (22 hráčů) svedli finálovou bitvu tradiční rivalové David Linhart (Modrý svět) a Vojta Martinovský (Hradec Králové), z vítězství se nakonec radoval David, který vyhrál 11:9 v pátém setu, 3.místo obsadil Šimon Rynt ze Strahova. V kategorii G15 se bohužel zranila Eva Klimešová a tak si vítězství odnesla její klubová kolegyně Aneta Sezemská (SquashEspecial), 2.místo obsadila Klára Nováková (Corkers Ostrava) a třetí byla Ela Pelikánová (Squash Victoria). V nejstarší kategorii B19 si se soupeři poradil Matyáš Dufek (SC Strahov), 2.místo obsadil Matěj Sezemský (SquashEspecial) a třetí byl Martin Brňák (SquashEspecial). V nejméně obsazené kategorii G19 se z vítězství radovala Bára Brodová z Ostravy, 2.místo obsadila Kateřina Konečná z Olomouce třetí příčku obsadila Tereza Martínková z Ostravy.

V neděli se hrály vyrovnanější zápasy a v kategorii B13 vyhrál Mikuláš Janda (SquashEspecial), když porazil ve velmi vyrovnaném utkání Miloslava Vaněrku z Teplic 3:0 (12:10,11:9 a 13:11). Ze třetího místa se radoval Dominik Wojtucki (SquashEspecial), který otočil zápas s Bedřichem Benešem z 0:2 na 3:2 na sety. V kategorii G13 nedala svým soupeřkám šanci Ela Pelikánová, která vyhrála bez ztráty setu. Druhé místo obsadila Bára Komárková z Poděbrad a třetí byla Míša Herberová ze Strahova. Kategorie B17 byla nejvyrovnanější ze všech, z celkových 17-ti hráčů se z vítězství radoval Viktor Nezveda (Sport Drive), který porazil 3:2 (11:9 v pátém setu) výborně hrajícího Honzu Netoličku z Ostravy. Třetí místo si nakonec odnesl David Linhart, který porazil 3:2 (také 11:9) dobře hrajícího Honzu Rutterleho. V poslední kategorii G17 zvítězila již po druhé Aneta Sezemská, tentokrát v dramatickém souboji nad Klárou Novákovou 3:1 (12/10, 11/9, 9/11, 11/7). Ze třetího místa se radovala Kateřina Lindovská ze Squash Krnov.